Walne zebranie: Stary - Nowy Zarząd

W piątek odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze klubu Kasztelan Sierpc. Podsumowano na nim trzyletnią kadencję zarządu. Przedstawiono wyniki finansowe klubu, które wyglądają bardzo dobrze z porównaniu z 2013 rokiem, kiedy obecny zarząd przejmował klub. Wtedy to Kasztelan miał duże zobowiązania, a dziś nie dość, że długi zostały spłacone, to klub posiada płynność finansową. Jak podkreślił prezes Hubert Góralski wielka w tym zasługa sponsorów. Zarządowi udało się podpisać nową umowę z browarem Carlsberg oraz kilka dni temu z Sierpeckim Bankiem Spółdzielczym. Są to oprócz Urzędu Miasta główni sponsorzy. Prezes podziękował wszystkim sponsorom za wsparcie klubu. Podkreślił znaczenie pozostałych członków zarządu i ich olbrzymi wkład w funkcjonowanie Kasztelana. Działacze, trenerzy, piłkarze, wszyscy pracują wspólnie dla dobra sierpeckiej drużyny. Obecnie w klubie trenuje ponad 130 zawodników, co jest wielkim sukcesem osób tutaj pracujących. Zarząd poprzez aklamację otrzymał absolutorium od zebranych członków. Po czym przystąpiono do wyborów nowych władz. Również jednogłośnie „stary” zarząd został wybrany na kolejną kadencję. Prezesem ponownie został Hubert Góralski, a pomagać mu będą: Adam Lipiński, Krzysztof Stręciwilk, Jacek Telesiewicz, Robert Bielecki i Piotr Długokęcki. Podjęto również uchwałę o zmianie statutu, z powodu chęci przystąpienia do Organizacji Pożytku Publicznego dającego możliwość odpisu 1% podatku. Postanowiono również o zorganizowaniu uroczystych obchodów 90-lecia klubu, które odbędą się we wrześniu. Na końcu zebrania dyskutowano o możliwości poprawy sierpeckiego obiektu. Obecny na spotkaniu Przewodniczący Rady Miasta Pan Jerzy Stachurski bardzo realnie przedstawił możliwości budowy nowego stadionu. Nie obiecywał „złotych gór” ale możliwość wspólnych prób rozwiązania problemu, jakim bez wątpienia jest zły stan obiektów w naszym mieście. Co z tym dużym problemem dla klubu uda się zrobić, przekonamy się miejmy nadzieję wkrótce.

Klub składa podziękowania za pomoc i wsparcie:

Burmistrzom Miasta Sierpc M.Kośmidrowi i J.Perzyńskiemu, prezesowi OSM Sierpc G.Gańko, Staroście Sierpeckiemu J.Laskowskiemu, M.J Długokęckim, I.J.Telesiewicz, Przewodniczącemu Rady Miejskiej J.Stachurskiemu, A.Lipińskiemu, A.Łukowskiemu, L.Stasiak, M.W.Góreckim, dyrektorom Empegek T.Stelmańskiemu i P.Pakiele, A.Osieckiemu, firmie Metal-Caro-Plast, A.Nadratowskiemu, Z.Trojanowskiemu oraz dyrektorowi ZGM R.Klusce.

Ponadto należą się słowa podziękowania za społeczną pracę na rzecz klubu:

J.Bilickiemu, W.Miążkiewiczowi, M.Kordulasińskiemu, dr. S.Łojek, Z.Szulc, W.Lorek, A.Markowskiemu.