Iłów zdobyty !

Z wielkimi obawami na ten mecz jechał Kasztelan. Unia jak do tej pory w meczach u siebie w tym sezonie jeszcze nie przegrała, dlatego przed sierpczanami była powieszona wysoko poprzeczka. Do spotkania nasi piłkarze wyszli mocno zmotywowani i od pierwszego gwizdka grali dobrą piłkę. Do tego grali wysokim pressingiem z którym gospodarze nie potrafili sobie poradzić. W 10. minucie faulowany na 22. metrze jest Łukasz Paczkowski. Gospodarze długo ustawiają mur, a do piłki podchodzi Mateusz Telesiewicz. Precyzyjnie uderza nad murem i piłka wpada do siatki obok bezradnego Michała Siemińskiego bramkarza Unii. Dalsze minuty to dalsza dominacja naszej drużyny. Świetnie grają dziś wszędobylski Mateusz Telesiewicz i niezwykle pracujący Łukasz Paczkowski. Właśnie ten drugi mógł zdobyć gola w 26. minucie. Otrzymał od świetną piłkę od Arka Jastrzębskiego, mocno uderzył jednak goalkeeper Unii nie dał się zaskoczyć. Chwilę później ładne uderzenie wykonuje Telesiewicz, ale i tym razem Siemiński nie daje się zaskoczyć.Kiedy wydaje się, że kolejne bramki dla sierpczan to tylko kwestia czasu, prostopadłe podanie otrzymuje od Adama Zająca, Mateusz Struzik. Wyprzedza naszego defensora podcina sprytnie piłkę, która wpada do bramki nad Mateuszem Ambrochowiczem. Na szczęście nasi zawodnicy nie odpuszczają i szybko znów „żądzą” na murawie. Na efekty nie musimy długo czekać. W 38. minucie akcję ofensywną gości rozpoczyna Bartosz Śmigrodzki, mija dwóch rywali podaje do Damiana Kotkiewicza. Ten świetnie wypuszcza w uliczkę Łukasza Paczkowskiego, a ten mocno uderza w długi róg i zdobywa drugiego gola dla swojej ekipy. Do przerwy mogła paść jeszcze jedna bramka dla „piwoszy”, niestety piłki w dobrej sytuacji nie sięgnął Kotkiewicz i wynik się nie zmienił. Początek drugiej odsłony meczu był niezwykle udany dla Kasztelana. W 49. minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Paczkowski. Stanął zrobił zwód i niesygnalizowanie uderzył na bramkę. Zaskoczył tym zagraniem chyba wszystkich na boisku i trybunach. Piłka wpada przy słupku do bramki i sierpczanie prowadzą 3:1. Prowadząc dwoma golami goście się cofają, choć przyznać trzeba, że cały czas kontrolują wydarzenia na murawie. Unici teoretycznie mają przewagę, jednak z niej niewiele wynika. W 71. minucie strzał z dystansu oddaje Telesiewicz, a piłka minimalnie mija bramkę gospodarzy. W 83. minucie piłka trafia na 25. metr do Arkadiusza Smagały. Ten zobaczył, że Mateusz Ambrochowicz wyszedł daleko od własnej bramki i przelobował bramkarza sierpczan, zdobywając bramkę kontaktową. Wprowadza ona wielki chaos na boisku. Gospodarze rzucają się do odrobienia strat, a w poczynaniach naszych piłkarzy wkrada się nerwowość. Unici atakują jednak w stylu „na aferę” bez większego pomysłu. W 86. minucie mocno „zagotowało” się w naszym polu karnym jednak obrońcy „piwoszy” heroicznie się bronią. Kiedy wydaje się, że wynik się nie zmieni w 4. doliczonej minucie gry kapitalną sytuację na wyrównanie ma grający trener Iłowa Tomasz Trafalski. Jest sam na 10 metrze i uderza na bramkę gości. Mateusz Ambrochowicz niesamowicie odbija piłkę i „ratuje” skórę, gdyż nie ma wątpliwości, że przy stracie drugiej bramki to on mocno zawinił. Ostatnią interwencją odkupuje winy i powoduje, że trzy punkty wędrują do Sierpca.

Sporo pretensji mieli dziś piłkarze do arbitra tego meczu, głównie gospodarze. Że nie odgwizdał, karnego, fauli, spalonego itd. Przyznać trzeba, że od samego początku sędzia prowadził mecz "po angielsku" na wiele pozwalał i nie utemperował poczynań zarówno jednych jak i drugich. Z pewnością jednak nie wypaczył wyniku tego pojedynku. W przekroju całego meczu Kasztelan był zespołem lepiej zorganizowanym i całkowicie zasłużenie wygrał ten mecz.

Unia Iłów – Kasztelan Sierpc 2:3 (0:0) M.Struzik (30), A.Smagała (83) - M.Telesiewicz (10), Ł.Paczkowski (38)(49)

Sędzia: J.Bieńkowski