Mazur za mocny dla sierpczan

W sobotnie popołudnie odbył się mecz na szczycie KEEZA LIGA OKRĘGOWA PŁOCKA. Na boisku w Sierpcu spotkały się ekipy Kasztelana z liderem Mazurem Gostynin. Niestety sam mecz zawiódł kibiców. Nie były to zawody, które koneserzy futbolu w Sierpcu wspominali by latami. Mecz od pierwszych minut był wyrównany, ale brakowało sytuacji podbramkowych, strzałów i walki. Do przerwy padł jeden gol autorstwa Eryka Przybylskiego, który wykorzystał niefrasobliwość w obronie i otworzył bramkowy wynik. Po zmianie stron w 51. minucie błąd w środku pola skutkował szybką składną akcją gości i Eryk Przybylski zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu. Trener sierpczan po tym zdarzeniu dokonuje dwóch zmian w ofensywie, jednak niewiele to zmienia. Kasztelan próbuje atakować większą liczbą zawodników. Brakuje jednak wykończenia i strzałów. Z biegiem czasu coraz więcej kontr wyprowadzają goście, którzy zdobywają kolejne dwa gole. Strzelcami są Michał Matecki w 78. minucie i Bartek Kapturowski w 87. Mecz kończy się wysokim zwycięstwem Mazura 0:4. Sam mecz zawiódł. W naszej ekipie na wyróżnienie zasłużyli: Tomasz Golatowski, Daniel Mitura i Jakub Woliński, którzy sprawiali najlepsze wrażenie. Walczyli nie odpuszczali i była duża chęć z ich strony do grania. Niestety drużyna jako całość nie zaprezentowała się dobrze. Kasztelan przeplata wysokie zwycięstwa z wysokimi porażkami. Brakuje stagnacji i ustabilizowania formy. Zbyt dużo zmian kadrowych z pewnością ma na to wpływ i skutki mogliśmy obserwować na boisku. Drużyna potrzebuje spokoju, zgrania i wtedy wyniki przyjdą. Mazur mimo, że lideruje to również zaprezentował się poniżej tego czego można było się spodziewać. Z pewnością przyjezdnych cieszą zdobyte punkty znacznie bardziej niż sama gra.

foto Ekstra Sierpc gazeta lokalna

Kasztelan-Mazur 0:4 (0:1) Przybylski (31)(51), Matecki (78), Kapturowski (87)

Kasztelan:

Kaszyński - Braniecki, Kaca, Witkowski, Golatowski, Umiński (81 Błażejewski), Pniewski (81 Lisicki), Woliński (86 Bielecki), Mitura, Kotkiewicz (53 Paruszewski), Biegański (53 Grabowski),