Nowe nabytki dają siłę

W sobotnim spotkaniu Kasztelan na wyjeździe zmierzył się z GKS Góra. Pewne zwycięstwo 0:6 pozwoliło ulokować się naszej drużynie w górnej strefie tabeli. Na boisku w Staroźrebach, gdzie rozgrywany był ten mecz zaprezentowało się trzech nowych zawodników naszej drużyny i widać, że będą oni wzmocnieniem Kasztelana.

Pierwszy z nowych nabytków sierpczan to bramkarz Bartosz Kaszyński. To 19 letni wychowanek Wisły Płock, z którą osiągał jako młody zawodnik wiele sukcesów w juniorskiej piłce. Charakteryzuje się dobrym wprowadzeniem piłki do gry i pewnym chwytem. Te umiejętności zaprezentował w swoim debiucie w barwach "piwoszy". Podobną drogę z Wisły do Kasztelana obrał drugi z debiutantów Wiktor Kaca. Zadebiutował ten obrońca jeszcze lepiej, gdyż zaprezentował się kibicom w możliwie najlepszy sposób czyli zdobył gola. Była to bramka otwierająca wynik meczu, a wspomniany zawodnik umieścił piłkę strzałem głową w 14. minucie gry. Do przerwy mimo przewagi Kasztelana nie padły kolejne gole. Po zmianie stron i męskiej rozmowie w szatni od razu zrobiło się ciekawiej pod bramką gospodarzy. Już w 49. minucie gola zdobywa Mateusz Biegański, który w tempo wybiegł zza obrońców i nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Góry Mateusza Lewandowskiego. Trzeci gol to rzut karny w pewnie wykorzystany przez Daniela Miturę, podyktowany po zagraniu ręką rywala. Miało to miejsce w 54. minucie. Kolejny gol pada po zaledwie kilku minutach dokładnie w 64. Z dystansu uderzył Jakub Woliński, bramkarz obronił strzał, jednak zrobiło się zamieszanie w polu karnym, co skrzętnie wykorzystał Biegański i umieścił futbolówkę w siatce. Potem nastąpiła chwilowa przerwa w zdobywaniu goli, gdyż kolejne padały w końcówce meczu. W 87. na 0:5 podwyższa ponownie Daniel Mitura tym razem ładnym uderzeniem z 18. metra przy słupku bezradnego Lewandowskiego. Wynik ustalił Jakub Woliński po mocnym uderzeniu z pola karnego w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Kasztelan wgrał pewnie i zasłużenie. Warto wspomnieć o trzecim debiutancie tego meczu Tomaszu Golatowskim. To doświadczony zawodnik, który w przeszłości reprezentował już barwy naszej drużyny. Zawodnik grający na pozycji pomocnika wszedł na boisko po przerwie i poukładał grę w środku pola, co poskutkowało nie tylko lepszą grą zespołu, ale i bramkami. Trzej nowi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Foto strzelcy bramek: Biegański, Mitura, Woliński

GKS-Kasztelan 0:6 (0:1) Kaca (14), Biegański (49)(64), Mitura (54k)(87), Woliński (89)

Kasztelan:

Kaszyński – Gapiński, Kaca, Witkowski, Paruszewski (46 Golatowski), Umiński (67 Bielecki), Pniewski (73 Błażejewski), Biegański (67 Grabowski), Woliński, Mitura, Kotkiewicz (69 Lisicki)