Kolejne zwycięstwo

Od pierwszego gwizdka dużą przewagę osiągnął Kasztelan. Drużyna z Sierpca lepiej operowała piłką i stworzyła kilka dogodnych sytuacji. Niestety gospodarze szczęśliwie się bronili, a ich bramkarz zamurował bramkę. Strzały Michała Dzięgielewskiego, Damiana Kotkiewicza czy Łukasza Betlejewskiego nie trafiały do siatki Cieszewa. Wicher bronił się i chciał tworzyć zagrożenie bramki Mateusza Ambrochowicza, jednak oprócz kilku stałych fragmentów gry nic nie wynikało. Kasztelan z biegiem płynących minut atakował coraz mocniej niestety piłka niczym zaczarowana nie trafiała celu. Wreszcie w 39. minucie lider obejmuje prowadzenie. Łukasz Betlejewski precyzyjnie podaje do Bartłomieja Śmigrodzkiego. Ten na pełnym biegu wpada w pole karne i uderza po długim rogu. Do przerwy więcej bramek Kasztelan nie zdobywa, jednak trafienie Śmigrodzkiego dawało nadzieję na więcej goli po przerwie i tak się stało.Po wznowieniu gry szybko Kasztelan zdobywa drugą bramkę. Już w 47. minucie po indywidualnej akcji do bramki Cieszewa trafia Michał Dzięgielewski i od tego czasu dużo łatwiej gra się "piowszom". Co kilka minut gorąco jest w szesnastce gospodarzy. Na koleją bramkę czekamy do 60. minuty. Rzut rożny egzekwowany przez Dawida Klepczyńskiego kończy strzałem głową Paweł Winnicki i Kasztelan prowadzi już 0:3. Po 7. minutach jest czwarty gol dla sierpczan. Mariusz Śnieć wrzuca piłkę w pole karne między obrońców, a bramkarza gospodarzy mając nadzieję, że wśród nich znajdzie się i jego partner. I tak się dzieje. Niczym z pod ziemii pojawia się w tym miejscu Michał Dzięgielewski i wyprzedzając rywali kieruje piłkę do bramki. Kasztelan ma jeszcze kilka okazji bramkowych jednak więcej goli nie zdobywa. Podobnie jak gospodarze, którzy do końca meczu ambitnie walczyli o honorowe trafienie. Ta sztuka im się nie udała i punkty trafiły do Sierpca.

Wicher Cieszewo - Kasztelan Sierpc 0:4 (0:1) B.Śmigrodzki (39), M.Dzięgielewski (47)(67), P.Winnicki (60)

Sędzia: P.Chyba

Kasztelan: M.Ambrochowicz – M.Rokicki, P.Winnicki, T.Branicki (60 M.Siennicki), M.Śnieć (70 J.Brzemiński), B.Śmigrodzki (85 K.Sokołowski), Ł.Betlejewski, D.Klepczyński, M.Biegański (88 A.Ambrochowicz), D.Kotkiewicz (80 E.Cendlewski) M.Dzięgielewski (80 Ł.Paczkowski)