Kasztelan masakruje Maszewo

W zaległym meczu 2 kolejki wiosennej Kasztelan podejmował Amatora Maszewo i rozbił go w pył aż 8:0. W każdym piłkarskim rzemiośle byliśmy o poziom lepsi, a piłkarze gości momentami sprawiali wrażenie, że znaleźli się na murawie przypadkiem. Już pierwsza akcja kończy się golem Damiana Kotkiewicza, który wykańcza wrzutkę w pole karne i zgranie Michała Dzięgielewskiego. Później mecz trochę się wyrównuje nawet w 14. minucie Piotr Mysior świetnie główkuje na naszą bramkę jednak Mateusz Ambrochowicz kapitalnie przerzuca piłkę nad poprzeczką. To był właściwie jedyny zryw gości. Później dominował Kasztelan. Jeszcze między 20 a 25 minutą nie mamy skuteczności, ale w 30. minucie pada gol na 2:0. Rzut rożny i wygrany pojedynek główkowy przez Pawła Winnickiego. Na trzeciego gola czekamy zaledwie 5. minut. W roli głównej znów Kotkiewicz, który z rzutu wolnego pokonuje bramkarza Amatora Tomasza Gorczycę, który przy tym golu popełnia błąd przepuszczając niezbyt mocne uderzenie. Na 4:0 podwyższa w 39. minucie Michał Dzięgielewski, który zakłada siatkę bramkarzowi gości i I połowa kończy się wysokim prowadzeniem 4:0. Po zmianie stron jest jeszcze lepiej. Dwie pierwsze akcje "piwoszy" i dwa gole. Najpierw do siatki trafia Bartłomiej Śmiegrodzki który dobija strzał Dzięgielewskiego, a po chwili sam Dzięgielewski wysłuskuje piłkę obrońcy i strzela gola w sytuacji sam na sam z Gorczycą. Na kolejne trafienie czekamy do 60. minuty. Kotkiewicz ustrzela hattricka wykańczając z bliska akcję Biegańskiego. Po minucie jest 8:0 a do siatki trafia Mateusz Biegański. Mamy jeszcze kilka wybornych okazji jednak szwankuje skuteczność i dwukrotnie Emil Cendlewski, Łukasz Paczkowski i Krystian Sokołowski marnują idealne okazje strzeleckie. Ostatecznie demolujemy Amatora Maszewo 8:0. Amatora który wydawał się drużyną bardzo solidną i ciężką do pokonania. Dziś goście nie zaprezentowali nic, kompletnie nic a zachowywali się jakby znaleźli się na murawie za karę. Kasztelan to z całą mocą wykorzystał i wysoko zwyciężył.

Kasztelan Sierpc – Amator Maszewo 8:0 (4:0) D.Kotkiewicz (1)(35)(60), P.Winnicki (30), M.Dzięgielewski (39)(47), B.Śmigrodzki (46), M.Biegański (61)

Sędzia: A.Majewski

Kasztelan: M.Ambrochowicz – M.Rokicki, P.Winnicki (55 T.Branicki), M.Siennicki, M.Śnieć (58 J.Brzemiński), B.Śmigrodzki, Ł.Betlejewski (68 E.Cendlewski), D.Klepczyński, M.Biegański (62 M.Lemanowicz), D.Kotkiewicz (72 K.Sokołowski) M.Dzięgielewski (68 Ł.Paczkowski)

Amator: T.Gorczyca – R.Marszałek, P.Mysior, A.Kopaczewski, P.Skierkowski, B.Sochalewski, R.Wiśniewski, M.Muszyński, R.Leński, P.Wachaczyk, K.Majchrzak