Zwycięska passa trwa

Zwyciężamy po raz 4 z rzędu. Po Lucieniu, Maszewie, Cieszewie przyszedł czas na Proboszczewice. Co prawda mecz zapowiadał się ciekawie bo Start to przecież 3. drużyna ligi i to goście z Proboszczewic wychodzą w 20. minucie na prowadzenie. Zamieszanie w naszym polu karnym po centrze z rzutu rożnego i niespodziewany gol z bliskiej odległości. Po chwili goście marnują dobrą okazję do podwyższenia rezultatu i zaczynamy drżeć o wynik. Na całe szczęście nasza drużyna zaczyna się brać w garść. Atakujemy i swoje szanse mamy i w 32. minucie doprowadzamy do remisu. Grający dobre zawody Michał Dzięgielewski zdobywa gola pięknym uderzeniem z półobrotu. Po zaledwie 6. minutach nasz najskuteczniejszy napastnik Dzięgielewski potwierdza swoją smykałkę do zdobywania goli. Wygrana powietrzna walka i zdobycie 2. bramki i do przerwy nasza ekipa prowadzi 2:1. Po zmianie stron jesteśmy wyraźnie lepsi jednak nie potrafimy tej przewagi udokumentować. Co gorsze nie tworzymy 100% sytuacji i wynik jest na styku. W 77. minucie rajd przeprowadza Bartłomiej Śmigrodzki. Mija jednego z rywali i decyduje się na strzał. Piłka uderzona po długim rogu odbija się od słupka i wpada do siatki. Nerwy trochę ustępują i gra nam się lepiej. Już po 3. minutach jest 4:1. Bramkę zdobywa Łukasz Betlejewski, który skuteczną główką doprowadza do stanu 4:1. Wynik ustala w 89. minucie Mateusz Biegański, który umieszcza piłkę w siatce z bliska wykańczając akcję Łukasza Paczkowskiego. Wygrywamy w meczu na szczycie 5:1 i pewnie zmierzamy do awansu. Do końca rozgrywek zaledwie 3. mecze a my mamy w zapasie 3. punkty przewagi więc droga ku IV lidze wydaje się coraz łatwiejsza.

Kasztelan Sierpc – Start Proboszczewice 5:1 (2:1) M.Dzięgielewski (32)(38), B.Śmigrodzki (77), Ł.Betlejewski (80), M.Biegański (89) – P.Kowalkowski

Sędzia: W.Młotkowski

Kasztelan: M.Ambrochowicz – M.Rokicki, P.Winnicki, T.Branicki, M.Śnieć, B.Śmigrodzki, Ł.Betlejewski, D.Klepczyński (35 M.Biegański), M.Lemanowicz, D.Kotkiewicz (88 E.Cendlewski) M.Dzięgielewski (83 Ł.Paczkowski)