Kasztelan nie daje szans

Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego piłkarze z Sierpca ruszyli do ataków. W 7. minucie kapitalną okazję do zdobycia gola zmarnował Damian Kotkiewicz. Po kolejnych kilkunastu minutach ten sam zawodnik, który w całym meczu był bardzo aktywny znów nie potrafił znaleźć metody na pokonanie bramkarza ULKS-u Kamila Siłkowskiego. Czym dalej w mecz tym napór gości rósł. Niestety akcje sierpczan przypominały biciem w przysłowiowy mur. Kiedy nie dawał rady bramkarz Ciółkowa w sukurs szli mu obrońcy, jak choćby po strzale Mateusza Telesiewicza, kiedy to z linii bramkowej piłkę wybił Michał Aronowski. Gospodarze realnie zagrozili Kasztelanowi tylko raz, kiedy daleko od własnej bramki interweniował Mateusz Ambrochowicz bramkarz sierpczan. Mateusz mocno zaryzykował daleko wychodząc, na szczęście dla naszej drużyny swojej szansy zdobycia gola nie wykorzystał Damian Głowala i do przerwy wynik był bezbramkowy. Druga połowa zgodnie z przewidywaniami rozpoczęła się od falowych ataków gości. W 53. minucie stało się to co musiało się stać. Arkadiusz Jastrzębski zagrał dokładnie piłkę do wychodzącego na pozycję Łukasza Paczkowskiego, ten nie zmarnował okazji kopnął futbolówkę obok bezradnego Siłkowskiego i zdobył gola. Po wyjściu na prowadzenie zdecydowanie lepiej, mniej nerwowo grało się przyjezdnym. Szybko to przyniosło efekt. W 57. minucie z 20. metra sierpczanie egzekwowali rzut wolny. Precyzyjnie uderzył piłkę Mateusz Telesiewicz i ku zdziwieniu bramkarza i zawodników ULKS-u umieścił ją w siatce.W tym spotkaniu mieliśmy kilka debiutów w barwach sierpczan. Pierwszym z nich był wspominany wcześniej Damian Kotkiewicz. Kolejni to zawodnicy, którzy pojawili się po przerwie na murawie Krystian Sokołowski i Kasjan Klimkiewicz. Przyznać trzeba, że wszyscy trzej zaprezentowali się bardzo poprawnie i z pewnością będą istotnymi elementami układanki pod nazwą Kasztelan.Podobnie jak w pierwszej połowie zespół Ciółkowa w drugiej odsłonie meczu zagroził bramce sierpczan tylko raz. Ładnie niesygnalizowanie uderzył Damian Głowala, jednak Mateusz Ambrochowicz nie dał się zaskoczyć. Ostatnią bramkę w meczu zdobył Kasjan Klimkiewicz, dobił on skutecznie strzał oddany przez Damiana Majewskiego, a sparowany przez bramkarza ULKS. Wynik 3:0 dla naszej drużyny, całkowicie oddaje wydarzenia na boisku. Dominacja sierpczan była widoczna i nie podlegała dyskusji, choć sam mecz wielkim widowiskiem z pewnością nie był. Liczy się jednak wyjazdowa wygrana i dopisane trzy punkty w tabeli.

ULKS Ciółkowo – Kasztelan Sierpc 0:3 (0:0) Ł.Paczkowski (53), M.Telesiewicz (57), K.Klimkiewicz (85)

Sędzia: R.Szczytniewski