Cenne zwycięstwo

W 10. ligowej kolejce KEEZA LIGA OKRĘGOWA PŁOCKA spotkały się drużyny z naszego powiatu. Kasztelan podejmował Skrwę Łukomie. Obie ekipy były przetrzebione kadrowo. Szczególnie goście narzekali na kontuzje i braki w skłądzie. Od pierwszych minut lepiej prezentowała się nasza drużyna. Kilkukrotnie Kasztelan próbował zaskoczyć bramkarza gości Arkadiusza Karczewskiego. W 18. minucie ta sztuka się udała. Właśnie goalkeeperowi przyjezdnych zdarzył się „wielbłąd” bo to nie błąd nawet. Wypuścił piłkę z rąk, którą przejął Mateusz Biegański i na pustą bramkę nie mógł się pomylić. Kolejne minuty to przewaga „piwoszy” i kilka groźnych akcji, jednak brakowało skuteczniści. Skrwa obudziła się w końcówce i w 45. mincie mogła wyrówanać, jednak obrońcy gospodarzy zachowali zimną krew i wybili w wielkim zamieszaniu piłkę. Po zmianie stron śmielej poczynali sobie goście, jednak to Kasztelan prowadził grę. Mecz z każdą minutą zaostrzał się, a sędzia zawodów nie panował nad emocjami zawodników. W 66. minucie Gapiński bezpadronowo zatrzymał wbiegającego w strefę rywala. Sędzia najpierw dał sierpczaninowi żółtą kartkę, by po chwili zmienić zdanie i pokazać Gapińskiemu czerwień. Decyzja arbitra była mocno niezrozumiała, gdyż wprowadziła dodatkowy chaos. Grający w przewadze goście rzucili się na bramkę Kasztelana, przy tym odkrywając swoje „tyły”. W 72 minucie powinno być 2:0. Wyjście sierpczan z kontrą 3 na 1 obrońę. Golatowski nie potrafił pokonać bramkarza Skrwy, który fantastycznie broniąc ratuje swój zespół. Kolejne minuty to szaleńcze ataki gości i szybkie konrty Kasztelana. Swoją kapitalną okazję marnuje Adam Lisicki, a po drugiej stronie Karol Grabowski. W końcówce nerwówkę mógł skończyć Lisicki, jednak znów na posterunku jest Karczewski. Po chwili Lisicki z dwoma żółtymi kartkami opuszcza plac gry, a do końca meczu pozostają doliczone 4. minuty. Skrwa napiera i ma swoją okazję jednak myli się Różański i ten emocjonujący mecz kończy się zwycięstwem Kasztelana.

Kasztelan-Skrwa 1:0 (1:0) M.Biegański (18)

Włosiński – Kaca (80 Błażejewski), Witkowski, Paruszewski, Gapiński (66 CzK), Pniewski, Biegański (72 Braniecki), Grabowski (64 Lisicki 90 CzK), Golatowski, Mitura (43 Umiński), Woliński

A.Karczewski – Mi.Beksa, Sowiński, Kalinowski, Kwiecień, Żuchiński (46 Kowalski), P.Karczewski, Różański, Piotrowski (78 Grabowski), Brzoza, Majewski