Porażka w Gostyninie i tracimy lidera

W meczu na szczycie Płockiej Ligi Okręgowej, Kasztelan Sierpc uległ na wyjeździe Mazurowi Gostynin 2:0 i stracił na jego rzecz pozycję lidera rozgrywek.

W sobotnie popołudnie w Gostyninie spotkały się drużyny ze szczytu tabeli lider z Sierpca przyjeżdżał do trzeciego w tabeli Mazura. Niestety na ławce trenerskiej zabrakło trenera Artura Wyczałkowskiego, który otrzymał po meczu z Deltą Słupno karę zawieszenia na 3 spotkania i mecz oglądał tylko z trybun. Ta absencja szkoleniowca jak się okazało nie najlepiej wpłynęła na drużynę, bo od pierwszych minut nasza drużyna nie potrafiła pokazać swoich walorów. Mecz toczył się głównie w środku pola i sytuacji podbramkowych można było policzyć na palcach jednej ręki. Co prawda padły dwa groźniejsze strzały, jednak nie zaskoczyły one bramkarza gospodarzy. Mazur również nie prezentował się dobrze. Gospodarze niewiele atakowali i sam mecz nie wyglądał jak starcie "tytanów" ligi. Po zmianie stron niestety niewiele się działo lepiej. Obie ekipy były dość oszczędne w tworzeniu sytuacji podbramkowych. W 70. minucie gospodarze przeprowadzili ciekawą akcję w polu karnym piłkę otrzymał Eryk Przybylski, który sprytnie uderzył przy "krótkim słupku" i zaskoczył Piotra Zielińskiego bramkarza Sierpca. Kasztelan na kilka minut jakby zerwał się do ataków, jednak czynił to bardzo nerwowo i nieumiejętnie, a gospodarze bez większych problemów rozbijali ataki "piwoszy". Pod koniec zawodów na strzał z dystansu zdecydował się Kamil Woźniak i ładnym uderzeniem ustalił wynik tego spotkania na 2:0 dla Mazura.

Niestety obie ekipy nie zaprezentowały się w tych zawodach najlepiej. Brakowało Kasztelanowi pomysłu na przebicie szczelnej obrony gospodarzy. Mazur zaś nastawił się na kontry i rozbijanie ataków przyjezdnych. Konsekwentnie wykorzystali oni nadarzające się okazje na bramki i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Taktyka gospodarzy okazała się skuteczniejsza i punkty zostały w Gostyninie. Dzięki temu to nasz sobotni rywal wskoczył na pozycję lidera rozgrywek, a Kasztelan spadł na drugą lokatę. Oczywiście nie ma co rwać włosów po tej porażce. Mamy za sobą dopiero 12. ligowych kolejek i wszystko jest jeszcze możliwe. Chciałoby się jednak oglądać dwie czołowe drużyny rozgrywek w lepszym jakościowo meczu.

Mazur - Kasztelan 2:0 (0:0) Przybylski (70), Woźniak (89)