Zasłużone wysokie zwycięstwo

Kolejnym rywalem Kasztelana była drużyna Spójni Mała Wieś, która jak na beniaminka spisuje się nadspodziewanie dobrze. W przeciwieństwie do meczu z Unią Iłów zaczęliśmy spotkanie bardzo nerwowo często notując straty własne przy wyprowadzaniu piłki ze strefy obronnej. W tym okresie meczu gra była bardzo chaotyczna z obu stron. Zupełnie niepotrzebnie próbowaliśmy grać górnymi piłkami, które padały łupem rosłych obrońców Spójni. Sędzia często przerywał mecz gwizdkiem po faulach graczy obydwu drużyn. Po jednym z nich z rzutu wolnego perfekcyjnie przymierzył Damian Mórawski, który wyprowadził nas na prowadzenie było to w 19 minucie spotkania. Kilka minut później, Mateusz Ambrochowicz dalekim wykopem rozpoczął akcję piwoszy, a niezdecydowanie obrońców i bramkarza wykorzystał sprytnym strzałem głową Jastrzębski i podwyższył prowadzenie. Na przerwę schodziliśmy z dwubramkową przewagą. W drugiej połowie dominacja gospodarzy była już niepodważalna. Efektem przewagi była 66. minuta, kiedy to indywidualną akcją popisał się Damian Majewski i w sytuacji sam na sam minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Za chwilę ten sam zawodnik zdobywa kolejną czwartą już bramkę dla gospodarzy. Tym razem trafia swoją słabszą prawą nogą w górny róg bramki rywali. Kasztelan nie zwalnia tempa i kreuje kolejne sytuacje bramkowe. Po jednej z nich sam na sam wychodzi Mateusz Telesiewicz, który idealnie wykłada piłkę rozpędzonemu Marcinowi Sprysze, a ten zdobywa piątego gola dla gospodarzy. Kasztelan miał zagrać uważnie na zero z tyłu, jednak w samej końcówce chwilę nieuwagi obrony wykorzystał zawodnik Spójni i uratował honor przyjezdnych.

Gospodarze wygrywają w pełni zasłużenie, jednak szkoda straconej bramki. Niemniej dobra passa naszych piłkarzy cały czas trwa i oby jak najdłużej.

Kasztelan Sierpc – Spójnia Mała Wieś 5:1 (2:0) D.Mórawski (19), A.Jastrzębski (32), D.Majewski (66)(69), M.Sprycha (72)

M.Ambrochowicz - P.Pawłowski, M.Siennicki, M.Szulc (46 R. Zieliński), B.Śmigrodzki (46 P. Zieliński), D.Majewski., M.Lemanowicz, A.Jastrzębski (76 M.Niemczewski), D.Mórawski, Ł.Paczkowski (65 M.Sprycha)