Błyskawica pokonana

W piątej kolejce przyszło Kasztelanowi zmierzyć się w Lucieniu z tamtejszą Błyskawicą. Trzeba przyznać, że gospodarze mają piękny, niedawno oddany do użytku obiekt z pięknym boiskiem. Od początku spotkania ruszyły huraganowe ataki piwoszy, zresztą zgodnie z założeniami przedmeczowymi. Już w pierwszych 15 minutach goście wypracowali sobie 3 kapitalne okazje do zdobycia gola. Jednak podobnie jak w meczu z Iłowem brakowało spokoju pod bramką rywala i w efekcie piłka ani razu nie wpadła do bramki Błyskawicy. Kolejne minuty to zdecydowana przewaga gości w posiadaniu piłki, jednak brakowało ostatniego dokładnego podania. Gospodarze ograniczali się do przechwytów piłki i sporadycznie prostymi środkami próbowali zaskoczyć defensywę Kasztelana. Gdy wydawało się, że do przerwy będzie bezbramkowy remis, do rzutu wolnego podszedł Damian Mórawski. Mocno uderzył piłkę jednak ta trafiła w mur i pokoziołkowała do Macieja Lemanowicza. Ten ją przyjął i wrzucił w pole karne gospodarzy. Ta minęła wszystkich w polu karnym, a dobrze ustawiony na długim słupku Patryk Zieliński przytomnym strzałem głową wyprowadził gości na prowadzenie. Po przerwie plan był prosty. Strzelić jeszcze dwa, trzy gole i spokojnie kontrolować mecz. Początkowo wszystko układało się dobrze, jednak prosty błąd w obronie wykorzystany przez napastnika Krzysztofa Kujawowicza mocno skomplikował sytuację gości. Ci jednak nie złożyli broni. Kapitalnie dośrodkował wprowadzony chwilę wcześniej Emil Pniewski, nogą w słupek strzelał Arek Jastrzębski, a odbitą od słupka piłkę wpakował głową do pustej bramki Łukasz Paczkowski.
Chwilę wcześniej świetnej okazji nie wykorzystał Damian Mórawski trafiając z bliskiej odległości w poprzeczkę. Ostatecznie wynik mógł być znacznie wyższy, ale należy cieszyć się z kolejnych trzech punktów. Zespół pozytywnie zareagował na stratę bramki i szybko się po niej otrząsnął. W przekroju całego meczu wygrał zespół o klasę lepszy piłkarsko, a przewaga w posiadaniu piłki i sposobie jej rozgrywania była niepodważalna. Kolejnym rywalem Sierpczan będzie rozpędzająca się po słabym początku drużyna Skry Drobin, do której w ostatnim czasie doszło kilku doświadczonych zawodników.

Błyskawica Lucień – Kasztelan Sierpc 1:2 (0:1) K.Kujawowicz (53) – P.Zieliński (43), Ł.Paczkowski (63)

Sędzia: K.Rzechółko