Remis z Iłowem

W trzeciej kolejce Kasztelan Sierpc podejmował na własnym boisku zespół Unii Iłów. Klasa przeciwnika pozwalała przypuszczać, że będzie to ciekawy mecz obfitujący w sytuacje podbramkowe. Od początku meczu wyraźną przewagę w posiadaniu piłki uzyskali gospodarze. W pierwszej połowie powinni prowadzić przynajmniej kilkoma bramkami, niestety zmarnowali stuprocentowe sytuacje. Bliscy zdobycia bramki byli: trzykrotnie Damian Mórawski, Arkadiusz Jastrzębski i Maciej Lemanowicz. Szczególnie sytuacja z 33 minuty zapadła kibicom w pamięć. Wtedy to Damian Mórawski otrzymał kapitalne podanie od Łukasza Paczkowskiego i znalazł się w sytuacji sam na sam. Niestety przelobował technicznie bramkarza, a piłka trafiła w poprzeczkę. Goście tak naprawdę nie zagrozili poważnie bramce strzeżonej przez Mateusza Ambrochowicza. W drugiej połowie gospodarze z impetem ruszyli do ataku. Zespół Unii wyprowadzał groźne kontrataki, które kończyły się skutecznymi interwencjami obrońców piwoszy. W końcu nadeszła 57 minuta, Mateusz Telesiewicz prostopadle podał piłkę do Paczkowskiego, który sprytnym odegraniem stworzył Mórawskiemu idealną sytuację do zdobycia gola. Tym razem Damian się nie pomylił i ładnym plasowanym strzałem umieścił piłkę w siatce rywali. Za chwilę mogło być 2:0, po podaniu Telesiewicza w sytuacji sam na sam przestrzelił Mórawski. Goście szybko odpowiedzieli i w 63 minuciej doprowadzili do wyrównania po błędzie obrony, dośrodkowaniu i strzale Arkadiusza Smagały. Za chwilę mogło być znacznie gorzej. Marcin Szulc wybija piłkę wprost pod nogi rywala, który na nasze szczęście trafia w poprzeczkę. Końcowe fragmenty to ponownie przewaga piwoszy i znowu Mórawski nie wykorzystuje prezentu od przeciwnika. Tym razem bramkarz stanął na wysokości zadania. Mecz kończy się remisem ze zdecydowanym wskazaniem na gospodarzy. Jednak trzeba obiektywnie powiedzieć, że można było ten mecz również przegrać. Goście pokazali, że w tej lidze jeszcze niejednokrotnie zabiorą punkty drużynom z górnej części tabeli. Trzeba uszanować punkt i z optymizmem patrzeć w przyszłość, bo w dniu dzisiejszym zagraliśmy dobry mecz, jednak zabrakło skuteczności. Taka jest piłka.

Kasztelan Sierpc – Unia Iłów 1:1 (0:0) D.Mórawski (57) – A.Smagała (63)

M.Ambrochowicz – B.Śmigrodzki, M.Szulc, P.Zieliński, P.Pawłowski, M.Telesiewicz, Ł.Paczkowski, A.Jastrzębski (72 M.Sprycha), M.Lemanowicz, D.Majewski, D.Mórawski (81 K.Łukowski)