Derby dla sierpczan

Derbowy pojedynek Kasztelana ze Spartą Mochowo zapowiadał się jako ciekawe i emocjonujące widowisko. Obje ekipy są w czołówce ligowej tabeli i kibice mieli prawo spodziewać się emocjonującego widowiska. Od pierwszego gwizdka spotkanie było wyrównane. Na murawie obie ekipy starały się "grać" piłką i tworzyć sytuacje podbramkowe, jednak brakowało w obu drużynach klarownych sytuacji bramkowych. Do przerwy żadnej z ekip nie udało się zdobyć gola. Po zmianie stron świetną, doskonałą sytuację bramkową stworzyli goście z Mochowa. Zawodnik przyjezdnych nie potrafił z dwóch metrów umieścić piłki w siatce co spowodowało niemałe perturbacje w szeregach Sparty, gdyż po zaprzepaszczeniu tej wyśmienitej sytuacji jakby zeszło z nich powietrze. Kasztelan zaś spiął się i atakował bardziej zdecydowanie, widząc, że kolejna porażka może mieć swoje konsekwencje. W 65. minucie w polu karnym Sparty zrobiło się duże zamieszanie i piłka trafiła do Wiktora Kacy, który zachował zimną krew i skierował piłkę do siatki. Mochowo rzuciło się do odrabiania strat, jednak nie mieli oni dostatecznych argumentów. Coraz śmielej grający Kasztelan w 75.minucie podwyższył na 2:0. Składną, zespołową akcję wykończył Mateusz Biegański. Do końca meczu więcej goli nie padło, choć jeszcze i jedni i drudzy starali się stworzyć coś klarownego. Momentem zwrotnym w tym meczu była zaprzepaszczona szansa dla gości. Po tym nie podnieśli już się mentalnie co bardzo skrzętnie wykorzystali gospodarze. Sam mecz można by uznać na remis, ale więcej piłkarskiego szczęścia było po stronie sierpczan i oni wywalczyli cenne trzy punkty.

Kasztelan - Sparta 2:0 (0:0) Kaca (65), Biegański (75)

Kasztelan:

Kaszyński - Witkowski, Gapiński, Kaca, Paruszewski (25 Biegański), Bielecki (68 Lisicki), Golatowski, Pniewski, Umiński (88 Błażejewski), Woliński, Mitura