Znaleźli pogromców

Świetna passa Kasztelana zostaje przerwana. Pierwszymi pogromcami naszej drużyny w rundzie wiosennej zostali lokalni rywale Wisła Płock, która zwyciężyła 3:0. Spotkanie od pierwszych minut było wyrównane i Kasztelan dobrze prezentował się od początku. Aktywny był Michał Dzięgielewski, który wreszcie wystąpił w wyjściowej jedenastce. W 14 minucie kapitalną długą piłkę w głębi pola otrzymuje Piotr Majchrzak zawodnik gospodarzy. Wbiega on między obrońców sierpczan i mocnym strzałem przy słupku pokonuje Piotra Zielińskiego goalkeepera przyjezdnych i Wisła wychodzi na prowadzenie. Od tego momentu gospodarze przeważają, a Kasztelan stara się kontrować. Do 36. minuty nie ma ciekawych bramkowych akcji. Wtedy to Bartłomiej Śmigrodzki dobrze centruje w pole karne wprost na głowę Daniela Mitury. Zawodnik sierpczan ładnie uderzył jednak wprost w bramkarza gospodarzy, który bez problemu piłkę złapał. W 44. minucie powinno być 2:0. Szybka kontra prawą stroną płocczan zagranie w pole karne do Majchrzaka, który w sobie tylko wiadomy sposób nie trafił do bramki będąc na 5. metrze przed bramką rywala. Do przerwy gospodarze prowadzili w najmniejszym stosunku bramkowym. Druga część gry rozpoczęła się od ładnego technicznego strzału Emila Szostaka, Piotr Zieliński z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką i ratuje swój zespół. 65. minucie lewą stroną pobiegł Michał Dzięgielewski, odegrał do Bartłomieja Błachnio, który zacentrował w pole karne gdzie był dobrze ustawiony Filip Orłowski. Jego strzał głową kapitalnie broni Maciej Gołębowski i wyrównanie nie pada. W 75. minuta gry na mocny strzał z dystansu decyduje się Dawid Klepczyński, jednak i tym razem nie dał się pokonać Gołębiowski. W odpowiedzi po chwili celnie uderza 18. Bramkarz Sierpca udanie paruje piłkę na róg. W 80. minucie Wisła wyprowadza kolejną ze swoich kontr. Piłkę na lewej stronie otrzymuje Patryk Leszczyński, wpada w pole karne i strzałem w długi róg pokonuje Piotra Zielińskiego. 85 znów Leszczyński urwał się obrońcom Kasztelana. Uderza w krótki róg, bramkarz sierpczan nie daje się zaskoczyć. W doliczonym czasie gry ładną dwójkową akcję przeprowadzili Dzięgielewski z Orłowskim. Ten ostatni znalazł się oko w oko z Gołębiowskim. Bramkarz Wisły rozgrywał świetne zawody i nie dał się pokonać. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego Wisła dobija Kasztelana. Kontra płocczan tym razem prawą stroną. Patryk Leszczyński wykorzystuje niezdecydowanie obrońców, wbiega w pole karne i strzałem w długi róg pokonał Piotra Zielińskiego. Mecz kończy się zwycięstwem płocczan 3:0, a świetna seria bez porażki Kasztelana kończy się. Niestety jakby tego było mało zawodnik „piwoszy” Bartłomiej Błachnio za niesportowe zachowanie w stosunku do sędziego już po meczu został ukarany czerwoną kartką i prawdopodobnie otrzyma za karę kilka meczy absencji. Można zrozumieć emocje, jednak takie zachowanie przynosi jedynie osłabienie drużyny i poważne konsekwencje, a wyniku meczu już to nie zmieni, a sędziujący ten mecz arbiter Łukasz Matlęga nie popełniał podczas zawodów większych błędów, więc tym bardziej takie zachowanie zawodnika jest niezrozumiałe.

Cały mecz był na żywo transmitowany przez Wisłę Płock TV i można go zobaczyć pod linkiem:

Wisła II Płock - Kasztelan Sierpc (1:0) P.Majchrzak (14), P.Leszczyński (80)(90+2)