Deklasacja w Sierpcu

Kasztelan w sobotnim meczu z Błękitnymi Gąbin nie dał rywalom najmniejszych szans i wysoko wygrał 7:0.

Początek meczu to przewaga Kasztelana jednak bez zdobyczy bramkowych. Drużyna sierpecka dość wolno się rozkręcała, jednak wszyscy zgromadzeni kibice wierzyli, że gole to kwestia czasu i faktycznie tak było. Wynik otworzył w 26. minucie Jarosław Kułaga który wykończył wrzutkę z lewej strony i technicznym strzałem pokonał bramkarza rywali. Na kolejne gole nie trzeba było długo czekać. W 32. minucie na 2:0 wynik w zamieszaniu podbramkowym podwyższa Patryk Olszewski, zaś do przerwy wynik ustalił Daniel Mitura w 34. minucie, który wykończył świetną zespołową akcję, wybiegając w sytuacji sam na sam i pewnie umieścił piłkę w siatce. Do przerwy było 3:0. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, mimo iż Kasztelan grał trochę bardziej cofnięty i długo kolejnych bramek nie było. Wreszcie w 64. minucie do siatki trafia Filip Mielczarek, który w sytuacji na pustą bramkę kończy akcję ofensywną gospodarzy. Kolejny gol to trafienie Jarosława Kułagi z rzutu karnego w 75. minucie. Zawodnik skutecznie wykończył karnego podyktowanego na nim samym. Zresztą końcówka meczu to bardzo dobry występ Kułagi. W 79. minucie przeprowadził indywidualną akcję. Wpadł w pole karne przedryblował dwóch rywali i mocnym strzałem w długi róg zdobył szóstego gola dla "piwoszy". Wynik ustalił w 82. minucie Mateusz Adamkiewicz i ostatecznie Kasztelan wysoko zwyciężył drużynę przyjezdnych 7:0. Kasztelan długo się rozkręcał, jednak jak już zaczął strzelać celnie to rywale nie byli  w stanie ich zatrzymać. Zwycięstwo z Gąbinem było już 7 wygraną w sezonie, a 3 z rzędu. Kasztelan obecnie wspiął się na 3. miejsce w tabeli i rozpoczyna atak na pozycje lidera.

Kasztelan - Błękitni 7:0 (3:0) Kułaga (26)(75)(79), Olszewski (32), Mitura (34), Mielczarek (64), Adamkiewicz (82)