Bez goli

Kasztelan w meczu z KS Łomianki zremisował bezbramkowo i mimo dobrej postawy na wiosnę dalej jest w strefie spadkowej. Pierwsza połowa meczu nie była wielkim widowiskiem. Gra toczyła się w środku pola i obie drużyny niby atakowały, jednak bez większego zacięcia do ataków. W całej połowie oddano zaledwie dwa niecelne strzały raz w wykonaniu Filipa Orłowskiego z Kasztelana, a raz Wojciecha Kalinowskiego z Łomianek. Oba minęły światło bramki i pierwsza połowa tego meczu była bez historii. Wielu kibiców stawiało sobie pytanie kiedy na murawie pojawi się Michał Dzięgielewski, który potrafi zrobić różnicę i dać jakość całej drużynie. Po zmianie stron gra była trochę szybsza jednak dalej brakowało strzałów i precyzyjnych zagrań. W 63. minucie wreszcie dobrą akcję przeprowadzają gospodarze. Na bramkę Łomianek uderzał Bartłomiej Błachnio jednak bramkarz gości Paweł Błesznowski piłkę wypiąstkował i obronił. Po zaledwie dwóch minutach swoją bramkową akcję ma Filip Orłowski. Wyłuskał piłkę, zwiódł jednego z defensorów jednak fatalnie przestrzelił. Goście również próbowali atakować jednak w 66. minucie w zamieszaniu podbramkowym spudłował z bliska Michał Kielak. W 71. minucie na placu gry zameldował się wreszcie Dzięgielewski i od razu zaczęło się robić ciekawiej na murawie. Niestety większość akcji Kasztelana jest rozbijana na 20. metrze i brakuje uderzeń na bramkę. W 83. minucie błąd popełnia defensor Łomianek. Piłkę wyłuskuje mu Daniel Mitura. Wykłada futbolówkę na 15. metr do nadbiegającego Dawida Klepczyńskiego. Ten uderzył bez przyjmowania, niestety piłka mija bramkę rywali o niespełna kilkadziesiąt centymetrów. Sama końcówka zawodów należała do gości, którzy stworzyli kilka ciekawych podbramkowych akcji, choć tych tzw. setek zabrakło i mecz kończy się bezbramkowo. Kasztelan nie przegrywa kolejnego meczu na wiosnę, jednak trochę żal, że nie będąc drużyną gorszą, nie udaje się wygrać kolejnego meczu na własnym terenie.

Kasztelan Sierpc – KS Łomianki 0:0

P.Zieliński – B.Błachnio, P.Winnicki, D.Koryto, W.Mazurowski, J.Kułaga, D.Klepczyński, B.Śmigrodzki (60 A.Żuchniewicz), S.Krajewski F.Orłowski (71 M.Dzięgielewski), D.Mitura

Łomianki:

P.Błesznowski – P.Romański, M.Kielak (69 K.Szliga), S.Szerszeń, M.Kowalski, J.Pobocha (64 Ł.Stanisławski), B.Bochenek (60 A.Majczyna), W.Kalinowski, M.Kazimierczuk, F.Hrynkiewicz, H.Avansyan