Słupno zdobyte

W wyjazdowym meczu Kasztelan okazał się zdecydowanie lepszy od rywala ze Słupna spadkowicza z IV ligi. Od początku mieliśmy przewagę jednak podopieczni Marcina Liga nie forsowali tempa. Grali jednak konsekwentnie choć z szacunkiem dla rywali. Pierwsze minuty sprawiały wrażenie że obie ekipy badają swoje możliwości. Śmielej z tego sondowania po 10. minutach wyszli goście z Sierpca, a dał sygnał do ataku strzał Mateusza Biegańskiego, świeżo upieczonego taty (córka Laura urodziła się przed kilkoma dniami). W 22. minucie Kasztelan skutecznie atakuje. Ładne podanie Michała Siennickiego w pole karne. Piłkę lekko zagrywa Michał Dzięgielewski do lepiej ustawionego Damiana Kotkiewicza, który z bliska, strzałem w krótki róg otwiera wynik meczu. Do przerwy więcej goli nie było, mimo że sytuacje może ne 100%, ale dogodne mieli Kotkiewicz czy Łukasz Betlejewski. Po wznowieniu gry jeszcze śmielej atakują goście z Sierpca. Zadanie naszym piłkarzom ułatwiają gospodarze, gdyż jeden z nich agresywnie fauluje Michała Siennickiego, za co otrzymuje czerwoną kartkę i do końca gramy w przewadze. Jakby tego było mało obrońca Delty fauluje w polu karnym Mateusza Biegańskiego i sędzia dyktuje rzut karny, który na gola zamienia Michał Dzięgielewski. Po chwili w 69. minucie Dzięgielewski zdobywa kolejną bramkę. Centra z rzutu rożnego Łukasza Betlejewskiego i ładny, mocny strzał głową popularnego Dzięgla i mamy trzeciego gola. Do końca meczu możemy podwyższyć rezultat, ale brakuje już skuteczności i również zapału przy wysokim prowadzeniu. Wygrywamy kolejny już 6. mecz z rzędu i z kompletem punktów prowadzimy w ligowych rozgrywkach.

Delta Słupno - Kasztelan Sierpc 0:3 (0:1) D.Kotkiewicz (22), M.Dzięgielewski (66rk)(69)

Sędzia: M.Ciepliński

Kasztelan: M.Ambrochowicz – M.Rokicki, M.Siennicki, T.Braniecki, J.Brzemiński, Ł.Betlejewski, D.Majewski (60 B.Śmigrodzki), M.Biegański (73 M.Kądalski), D.Kotkiewicz (83 A.Ambrochowicz), Ł.Paczkowski, M.Dzięgielewski