Pożegnanie z IV ligą

Ząbkovia to 3. drużyna w tabeli więc faworyt na boisku był jeden, a Kasztelan chciał tylko godnie pożegnać się z ligą, tym bardziej, że znów kilku zawodników sierpczan nie mogło w tym meczu wystąpić. Już w 2. minucie gorąco zrobiło się pod bramką Piotra Zielińskiego, gdyż zawodnik gości Daniel Kozik uderzał precyzyjnie na naszą bramkę. Zieliński, któremu treningi z pierwszą drużyną Wisły Płock dają bardzo dużo i się bardzo rozwinął piłkarsko w tej rundzie, świetnie interweniował. Po chwili sierpecką poprzeczkę trafił Piotr Augustyniak i wiadomo było, że łatwo w tym meczu nie będzie. Przez pierwszy kwadrans próby pokonania Zielińskiego podejmowali Krystian Lewandowski i Kozik, na szczęście szwankowała im skuteczność. W 21. minucie znów było groźnie w polu karnym Kasztelana jednak strzały zawodników z Ząbek kapitalnie odbijał Zieliński. W 19. minucie w polu karnym jeden z obrońców „piwoszy” zapał za rękę Augustyniaka, który się odpowiednio „położył” i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany jednak jego intencje wyczuł Zieliński i kapitalnie odbił piłkę. Niestety zaspali obrońcy Kasztelana i do odbitej piłki pierwszy doskoczył Kozik i płaskim strzałem otworzył wynik bramkowy tego meczu. Później zrobiło się trochę spokojniej na boisku, brakowało podbramkowych spięć, głównie za sprawą słabo grających w ofensywie sierpczan, którzy prze pierwszą połowę nie zagrozili bramce Mateusza Matrackiego. W 36. minucie pada drugi gol dla gości. Ładna zespołowa akcja Ząbek i piłka posłana wzdłuż linii końcowej boiska. Do zagrania dochodzi Damian Świerblewski i z bliska umieszcza futbolówkę w siatce. Do przerwy nic ciekawego więcej się nie działo Ząbkovia całkowicie zasłużenie prowadziła, na szczęście tylko dwoma golami. Po zmianie stron z zdecydowanie większym animuszem zaczęli grać sierpczanie. Już w 50. minucie mógł gola zdobyć Adrian Żuchniewicz, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany. Po chwili Filip Orłowski pada podcięty w polu karnym rywali. Na siebie odpowiedzialność wykonywania jedenastki bierze Adrian Żuchniewicz. Matracki wyczuwa jego uderzenie i wybija piłkę na róg. Niestety zmarnowany karny, podciął trochę skrzydła sierpczanom. Na szczęście na boisku pojawił się Michał Dzięgielewski, który jak zawsze rozruszał ofensywę gospodarzy. W 63. minucie bliski zdobycia gola był Sebastian Krajewski, który minimalnie przestrzelił z bliska. W 73. minucie wycofani goście wreszcie w tej połowie atakują lecz strzał głową Konrada Cichowskiego mija słupek bramki strzeżonej przez Zielińskiego. Po chwili rusza akcja sierpczan. Piłkę z głębi pola na dobieg otrzymuje Dzięgielewski. Świetnie zastawił się obrońcy i uderzył w pełnym biegu na bramkę Matrackiego. Uderzenie w długi róg ląduje w bramce i Michał zbiera owacje od sierpeckich kibiców. Odżywają nadzieje na dobry wynik w tym meczu. Ostatnie 10. minut to wymiana akcji raz jednych raz drugich. Swoją szansę ma młody sierpczanin Łukasz Pniewski, jednak jego strzał broni Matracki, podobnie jak uderzenie Sebastiana Krajewskiego. W odpowiedzi Zielińskiego sprawdza Kewin Przygoda. Pod koniec meczu w bramce Kasztelana pojawia się młody Michał Olszewski. Niestety w doliczonym czasie gry źle rozegrana piłka młodego sierpczanina z Rafałem Sobczakiem, który traci piłkę a do bramki kieruje ją Damian Świerblewski, ustalając wynik meczu na 1:3. Tym meczem Kasztelan żegna się po roku z IV ligą. Niestety zawalona runda jesienna dała taki efekt, że znów przyjdzie się mierzyć w Lidze Okręgowej.

Podczas meczu Kasztelana wsparła liczna grupa kibiców zaprzyjaźnionej Wisły Płock. Doping był, oprawa była szkoda, tylko że jednego z kibiców poniosła fantazja i rzucił racę na sztuczną murawę i zajęła się ona ogniem. Na szczęście zawodowy strażak Michał Dzięgielewski stosunkowo szybko dobiegł do racy i powstrzymał ogień, który szybko się pojawił. Szkoda tego incydentu, gdyż nowa murawa została uszkodzona przez nieodpowiedzialność jednego z fanów. Sztuczna murawa to nie naturalna i tu raca jest bardzo szkodliwa. Na szczęście był to incydent.

Kasztelan Sierpc – Ząbkovia Ząbki 1:3 (0:2) M.Dzięgielewski (74) – D.Kozik (19), D.Świerblewski (36), (90+2)

Kasztelan: P.Zieliński – R.Witkowski, D.Koryto, J.Kułaga, R.Sobczak, P.Winnicki, W.Mazurowski, A.Żuchniewicz (72 Ł.Pniewski), B.Wiśniewski (46 S.Krajewski), B.Śmigrodzki (46 Ł.Paczkowski), F.Orłowski (58 M.Dzięgielewski)