Powrót na tor zwycięstw

Po zeszłotygodniowej lekkiej wpadce i remisie z Orłem w kolejnym spotkaniu derbowym ze Skrwą Łukomie wszystko wróciło do normy i zasłużenie wygraliśmy 3:1.

Początek meczu należał do Kasztelana. Co prawda nie było czystych bramkowych sytuacji jednak przewaga sierpczan była wyraźna. Udało ją się przypieczętować w 20. minucie. Centra z rzutu wolnego Dawida Klepczyńskiego i celna główka Michała Dzięgielewskiego otwiera wynik. Po kilku minutach mamy drugie trafienie. Tym razem strzelcem Klepczyński a wykańcza on akcję Dzięgielewskiego i Łukasza Betlejewskiego. Okazji na podwyższenie rezultatu nie brakuje jednak nie są to tzw. czyste okazje. W 45. minucie dobijamy rywali. Centra z wysokości pola karnego z rzutu wolnego Macieja Lemanowicza. Maciek podobnie jak w meczu otwarcie rundy z Iłowem ani to wrzuca ani strzela, a piłka i tak ląduje w siatce. Do przerwy nie dajemy defensywnie grającym rywalom żadnych szans. Po wznowieniu gry gospodarze rozkręcają się i tworzą kilka ciekawych sytuacji. Na szczęście nasza defensywa gra uważnie i nie pozwala na wiele rywalom, choć w 60. minucie przytrafia się błąd i Radosław Kowalski marnuje wyborną okazję do zmiany wyniku. Na szczęście przestrzela i dalej prowadzimy trzema golami. Z naszej strony próbujemy zagrozić bramce rywali stałymi fragmentami gry lub uderzeniami z dystansu. Kilka razy próbuje tej sztuki Damian Kotkiweicz bez powodzenia. W 80. minucie tracimy gola. Zamieszanie po rzucie rożnym i Daniel Wolak zmniejsza rozmiary porażki. Gospodarze jeszcze kilka razy zagrażają naszej bramce jednak Mateusz Ambrochowicz nie daje się zaskoczyć i kończymy mecz zwycięstwem 3:1.

Skrwa Łukomie – Kasztelan Sierpc 1:3 (0:3) D.Wolak (80) - M.Dzięgielewski (20), D.Klepczyński (28), M.Lemanowicz (45)

Skrwa: M.Tyburski – Mi.Beksa (55 M.Pesta), M.Sadowski (75 D.Kaczmarczyk), Ma.Beksa, D.Wolak, A.Magge (66 P.Górecki), R.Kowalski (83 P.Brzoza), J.Beksa, P.Sadowski (55 D.Majewski) P.Kaczewski (80 M.Wolak) K.Bonisławski

Kasztelan: M.Ambrochowicz – T.Braniecki, P.Winnicki, M.Śnieć, Ł.Betlejewski, B.Śmigrodzki, J.Brzemiński, M.Lemanowicz, D.Klepczyński (54 M.Biegański), D.Kotkiewicz (82 E.Cendlewski), M.Dzięgielewski