Pech

Pech

Przegrywamy dziś z liderem Ożarowianką oraz z pechem, który przekłada się na kontuzje. Nie opuszcza on Kasztelana, najpierw ze składu wypada Michał Dzięgielewski a w meczu z Ożarowem groźnie wyglądającej kontuzji doznaje Mateusz Ambrochowicz nasz podstawowy bramkarz, kapitan i dobry duch zespołu. Na noszach opuścił boisko w 60. minucie, ale zanim to nastąpiło Mateusz był najlepszy na boisku w naszej drużynie. W 4. meczach tego sezonu sobotni rywal Kasztelana, Ożarowianka nie straciła nawet punktu. Drużyna z Ożarowa idzie jak burza od zwycięstwa do zwycięstwa. Kasztelan po dość nieoczekiwanym wyjazdowym remisie w Siedlcach liczył na uczknięcie choćby punku faworytowi rozgrywek. Zgodnie z przewidywaniami od pierwszego gwizdka sędziego Łukasza Matlęgi goście przejęli inicjatywę. Dobrze grający piłką przyjezdni natrafili na solidną obronę Kasztelana. Podobnie jak w Siedlcach, sierpeccy piłkarze umiejętnie przemieszczali się po boisku odcinając napastników od podań z głębi boiska. Kasztelan przez pierwszy kwadrans grał z Ożarowianką jak równy z równym, mając nawet lekką przewagę. Niestety w 18. minucie na rajd z lewej strony boiska zdecydował się Krzysztof Pilus. Minął on dwóch naszych defensorów i uderzył po długim rogu bramki strzeżonej przez Mateusza Ambrochowicza. Nasz goalkeeper wyciągnął się niczym struna jednak nie zdołał zatrzymać futbolówki i goście wyszli na prowadzenie. Po zdobyciu gola lepiej grało się przyjezdnym. Kasztelan próbował rozegrania w środku boiska, jednak wydawał się nie mieć pomysłu na rozbicie szczelnej pomocy gości, którzy umiejętnie zagęszczali pole gry. Do tego sami atakowali. W 32. minucie z dystansu uderzył Krzysztof Pikus, a dobrą interwencję zaliczył Ambrochowicz. W 38. minucie serca zadrżały fanom "piwoszy". Jakub Pastusiak odważnie ruszył w pole karne gospodarzy. Precyzyjnie uderzył, a gospodarzy uratował słupek. Po zmianie stron z minuty na minutę coraz lepiej grali goście. W 51. minucie celnie uderzał Bartosz Kwiatkowski, na szczęście między słupkami stał Ambrochowicz, który wyłapał to uderzenie. Podobnie jak minutę później po strzale Bartosza Rudnika, Mateusz świetnie interweniował. Po minucie z dystansu naszego bramkarza próbował zaskoczyć Paweł Jabłoński, jednak i tym razem górą okazał się nasz goalkeeper. Ożarowianka rozpędzała się osiągając wyraźną przewagę. Nasza drużyna grała źle w tym fragmencie, pozwalając zepchnąć się do defensywy. W 58. minucie ma miejsce najważniejsze wydarzenie tego meczu. Na strzał zza pola karnego decyduje się Paweł Jabłoński. Do piłki wyskakuje Ambrochowicz. Piłka ostatecznie mija bramkę Kasztelana, jednak przy tym wyskoku, nasz kapitan fatalnie upada na swoje prawe kolano. Nasz filar drużyny opuszcza boisko na noszach i trafia do szpitala. Między słupkami Mateusza zmienia Bartosz Przybyszewski jednak już w 64. minucie jest zmuszony do wyciągnięcia piłki z siatki. Piękne uderzenie z 25. metrów Rafała Kablarczyka z rzutu wolnego, trafia w samo okienko bramki Kasztelana i rywale prowadzą 0:2. Po tym golu zasadniczo obraz gry nie zmienia się przewagę dalej mają goście, a nasza drużyna nie potrafi przebić się pod bramkę Michała Kłuska. W 71. minucie Ożarowianka przeprowadza świetną zespołową akcję. Jakub Pastusiak wpada w pole karne, mija naszego obrońcę i wykłada piłkę na 7. metr przed bramkę do nieobstawionego Krzysztofa Pilusa, który nie ma problemu ze zdobyciem trzeciego gola. Przez ostatnie dwadzieścia minut niewiele działo się na boisku. Kasztelan próbował zdobyć choć honorową bramkę, ale oprócz dobrze grającego i szarpiącego Bartłomieja Śmigrodzkiego brakowało w ofensywie piłkarza, który potrafiłby zagrać nieszablonowo i celnie uderzyć. Ożarowianka wysoko prowadząc nie forsowała tempa i kontrolowała grę. Spotkanie kończy się zwycięstwem gości 0:3. Porażka z liderem była niejako wkalkulowana w kalendarz, dlatego najbardziej martwić mogą kontuzje.

Kasztelan Sierpc – Ożarowianka Ożarów Maz. 0:3 (0:1) K.Pilus (18)(71), R.Kalbarczyk (64)