Niespodziewana porażka

W 7. kolejce ligowej gościliśmy Świt Staroźreby z którym nie najlepiej zawsze nam się grało i uprzedzając fakty tym razem również nie było najlepiej. Rozpoczynamy dobrze bo mamy przewagę i w 11. minucie świetną okazję marnuje Damian Kotkiewicz, który z bliska strzela wprost w ręce Dawida Kręta bramkarza gości. Mamy przewagę choć w 19. minucie świetną akcję przeprowadzają przyjezdni Michał Sobaczak i Maciej Sobiesiak. Ten ostatni przenosi piłkę nad poprzeczką w idealnej sytuacji. W 24. minucie dobrą akcję przeprowadza Bartłomiej Śmigrodzki. Wpada w pole karne i mocno uderza. Kręt odbija piłkę do której dopada Damian Kotkiewicz i głową wyprowadza Kasztelana na prowadzenie. Gramy dobrze jednak więcej klarownych akcji nie mamy. Za to goście w doliczonym czasie gry przeprowadzają kontrę. W polu karnym pada Sobiesiak i sędzia dyktuje rzut karny na bramkę zamieniony przez Michała Sobczaka i do przerwy dość nieoczekiwanie remisujemy po 1. Po zmianie stron szybko tracimy drugiego gola. W 52. minucie błąd popełnia nasza defensywa i Sobiesiak otrzymuje piłkę na 7. metrze będąc nieatakowany przez nikogo. Nie marnuje okazji i wyprowadza Świt na prowadzenie. Kasztelan po tym ciosie nie odpuszcza i stara się doprowadzić do wyrównania. Atakuje jednak świetnie gra defensywa gości na czele z bramkarzem Krętem. Próby zmiany rezultatu podejmują w 58. minucie Tomek Braniecki, w 70. Damian Kotkiewicz i w 84. z wolnego Jarosław Brzemiński, wszystko bez skutku bramkowego. Mało tego w 88. minucie boisko z „czerwienią” opuszcza Bartłomiej Śmigrodzki, po starciu i przepychance z rywalem. Dziwne że rywal nawet „żółtka” nie otrzymał a był nie mniej aktywnym uczestnikiem zajścia jak nasz pomocnik. Stawiamy wszystko na jedną kartę. To goście jednak zadają ostateczny cios. Szybka kontra Michała Sobczaka, mija on naszych obrońców i uderza przy słupku nie do obrony i zdobywa trzeciego gola. Mecz kończy się zwycięstwem gości, którzy zademonstrowali ciekawą piłkę, pełna zaangażowania i konsekwencji taktycznej. Kasztelan zagrał dziś słabsze zawody i mimo optycznej przewagi przez cały mecz zbyt mało stworzył sobie klarownych sytuacji. Mimo porażki nie tracimy pozycji lidera i dalej przewodzimy w stawce.

Kasztelan Sierpc – Świt Staroźreby 1:3 (1:1) D.Kotkiewicz (24) – M.Sobczak (44rk)(90+2), M.Sobiesiak (52)

Sędzia: Ł.Matlęga

Kasztelan: M.Ambrochowicz – M.Rokicki, M.Siennicki (79 M.Kądalski), T.Braniecki, J.Brzemiński, Ł.Betlejewski (76 E.Cendlewski), D.Majewski, B.Śmigrodzki (Cz 88), D.Kotkiewicz, Ł.Paczkowski (57 M.Lemanowicz) M.Dzięgielewski

Świt: D.Kręt – A.Budnicki, M.Unirzyski, K.Subocz (55 M.Białek), J.Sierpiński, J.Unierzyski, A.Grabowski, D.Kołeczek, M.Sobiesiak (89 A.Kinalski), M.Ziarko, M.Sobczak