Moc Kasztelana - wicelider pokonany

W spotkaniu na szczycie Kasztelan nie dał większych szans wiceliderowi z Proboszczewic i zwyciężył na ich boisku 4:2, a to wydaje się, że i tak najniższy wymiar kary.

Spotkanie zaczynamy fatalnie. Już w 3. minucie mocno na bramkę Kasztelana uderzał Arkadiusz Majchrzak. Piłkę z trudem odbił Mateusz Ambrochowicz, jednak przy dobitce Doriana Pilaszewskiego, który znalazł się niepilnowany na 7. metrze przed jego bramką, był bezradny. Jakby tego było mało już na samym początku spotkania z kontuzją z murawy zejść musi Łukasz Betlejewski. To wszystko nie załamuje gości i błyskawicznie biorą się za odrabianie strat. W 15. minucie Bartłomiej Śmigrodzki jest faulowany na 20. metrze przed bramką Proboszczewic. Do piłki podchodzą Maciej Lemanowicz i sam poszkodowany Śmigrodzki. To właśnie Bartłomiej uderzył, a zrobił to na tyle precyzyjnie, że futbolówka wpada do siatki obok interweniującego bramkarza gospodarzy Adama Nowaka. Zdobyty gol tylko rozochocił „piwoszy”. Już w 17. minucie zdobywamy kolejnego gola, również po stałym fragmencie gry, rzucie rożnym. Maciej Lemanowicz centruje w pole karne, gdzie walkę o górna piłkę wygrywa Damian Kotkiewicz i kieruje ją do siatki. Kolejne minuty to dalej dominacja Kasztelana. W 20. minucie swoją szanse ma Paczkowski, który wykończył akcję Biegańskiego. Niestety zrobił to nieprecyzyjnie i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Bramkarza Startu chciał pokonać również Tomasz Branicki. Jemu na drodze do gola stanął bramkarz gospodarzy. Start w tej części gry odpowiedział zaledwie jedną groźną sytuacją. Z dystansu uderza Arkadiusz Majchrzak. Pokonać nie daje się Ambrochowicz i wyrówanie nie pada. Końcówka połowy to znów przewaga „piowszy” i dwie dogodne sytuacje Michała Dzięgielewskiego. Niestety najlepszy strzelec naszej drużyny miał w pierwszej połowie rozregulowany celownik i do przerwy sierpczanie prowadzili 1:2, mogąc zdobyć zdecydowanie więcej goli. Po zmianie stron kontynuujemy dobrą grę i marnujemy kolejne okazje. Mateusz Biegański, Michał Dzięgielewski czy też Damian Kotkiewicz mają dogodne sytuacje na zdobycie kolejnych goli, jednak skuteczność szwankuje, a do tego, nasi zawodnicy grają zbyt nonszalancko i samolubnie. Wreszcie w 72. minucie trudy Kasztelana przynoszą efekt. Indywidualna akcja Michała Dzięgielewskiego. Ogrywa rywala i uderza precyzyjne po tzw. krótkim rogu pokonując Adama Nowaka. Po tym golu usatysfakcjonowani goście pozwalają swobodniej rozgrywać piłkę ekipie z Proboszczewic. Do tego zamiast mądrze utrzymywać się przy piłce chcą dobić rywala zdobywając kolejne gole. Start potrafi to rozluźnienie wykorzystać i w 79. minucie zdobywa kontaktową bramkę. Jej autorem jest Daniel Kłodawski, który strzałem po długim rogu daje nadzieję gospodarzom na korzystny rezultat. Proboszczewice idą za ciosem i osiągają przewagę. Pachnie wyrównaniem, jednak na szczęście to „piwosze” są bardziej doświadczoną drużyną. W 88. minucie wyprowadzają składną akcję i Bartłomiej Śmigrodzki soczystym strzałem w krótki róg wykańcza zespołową akcję i zdobywa czwartego gola. Po kilku chwilach Kasztelan ma jeszcze jedną okazję do podwyższenia wyniku meczu. Faulowany w polu karnym Startu jest Dzięgielewski. Sędzia dyktuje rzut karny, a wykonawcą jest sam poszkodowany. Michał z lekką nonszalancją podbiega do piłki i futbolówkę odbija Nowak, dobitka napastnika Kasztelana, również nie przynosi gola, gdyż trafia w poprzeczkę po nodze interweniującego obrońcy i gola nie było, a mecz kończy się zwycięstwem „piowszy” 2:4. Uczciwie reasumując mecz Kasztelan był lepszą drużyną w tym meczu i nie dał szans ambitnemu beniaminkowi. Rozprężenie przy stanie 1:3 mogło przynieść spore problemy na szczęście udało je się zażegnać i Kasztelan wygrał i dalej przewodzi w tabeli Płockiej Ligi Okręgowej.

Start Proboszczewice - Kasztelan Sierpc 2:4 (1:2) D.Pilaszewski (3), D.Kłodawski (79) – B.Śmigrodzki (15)(88), D.Kotkiewicz (17), M.Dzięgielewski (72)

Kasztelan: M.Ambrochowicz – M.Rokicki, M.Siennicki, T.Braniecki, D.Majewski , Ł.Betlejewski (12 Ł.Paczkowski), M.Biegański M.Lemanowicz, D.Kotkiewicz (89 E.Cendlewski), Ł.Paczkowski (88 M.Kądalski), M.Dzięgielewski

Start: A. Nowak – B.Szafrański (60 D.Janicki), M.Kłodawski, D.Pilaszewski (75 M.Stasiak), P.Kowalkowski, P.Kurowski (46 S.Duchniewicz), D.Ziemczyk, D.Kłodawski, A.Majchrzak, P.Bońkowski, J.Woliński (85 A.Żurański)