Kasztelan gromi w derbach

W meczu derbowym Kasztelan pokonał na wyjeździe Orła Goleszyn 4:0. Spotkanie lepiej rozpoczęła nasza drużyna która stworzyła kilka ciekawych sytuacji autorstwa Mateusza Biegańskiego. Swoją szansę miał również Tomasz Branicki, jednak bramek do 15. minuty nie było. Wtedy to Kasztelan rozgrywał rzut rożny. Centra Łukasza Betlejewskiego i przebitka piłki, która lobuje bramkarza Orła Malinowskiego i wpada pod nogi dobrze ustawionego Damiana Kotkiewicza, który zdobywa gola. Po 3. minutach następuje podwyższenie wyniku. Techniczne uderzenie Betlejewskiego z 20. metra i jest 0:2 dla gości z Sierpca. Później mecz się wyrównał i to Orzeł mógł zdobyć kontaktową bramkę. Mimo okazji Piotra Welenca czy Marcina Sprychy gol dla gospodarzy nie padł. Z drugiej strony swoje szanse mieli: Łukasz Paczkowski i Michał Dzięgielewski, jednak do przerwy więcej goli nie było.

Po zmianie stron Kasztelan dalej przeważał. Z dobrej strony pokazał się były zawodnik Orła Mateusz Biegański, który mimo dwóch okazji nie potrafił pokonać swoich byłych kolegów. Goleszyn zagrażał bramce Mateusza Ambrochowicza strzałami z dystansu, a najbliżej szczęścia był Marcin Szczepkowski. W 64. minucie na przebój w pole karne ruszył Dzięgielewski i został sfaulowany. Rzut karny i pewny gol samego poszkodowanego. Mecz po tym golu traci na atrakcyjności i obie ekipy a szczególnie Kasztelan nie forsuje tempa. Orzeł do końca gra ambitnie jednak nie potrafi zmusić do kapitulacji Ambrochowicza. W 81. minucie do dokładnego podania od Emila Cendlewskiego dochodzi Michał Dzięgielewski i mocnym strzałem po długim rogu ustala wynik meczu na 0:4.

Pewna wygrana choć sam mecz w wykonaniu Piwoszy nie zachwycił. Brakowało momentami koncentracji i na wiele zespół pozwalał rywalom. Mimo słabszego występu to Kasztelan pewnie i efektownie wygrał więc narzekać nie ma powodu.

Orzeł Goleszyn-Kasztelan Sierpc 0:4 (0:2) D.Kotkiewicz (15), Ł.Betlejewski (18), M.Dzięgielewski (65rk)(81)

Sędzia: K.Rzechółko

Orzeł: D.Malinowski – D.Krajenta, M.Chorzewski M.Rudziński, J.Rutkowski, M.Szczepkowski, M.Sprycha (46 D.Zarębski), P.Welenc Ż (75 Prz.Borowski), Ł.Suliński (60 Pi.Borowski), K.Szczurowski, K.Dzikowski (68 P.Mokrzanowski)

Kasztelan: M.Ambrochowicz – M.Siennicki, M.Rokicki (85 M.Szulc), T.Braniecki, B.Śmigrodzki Ż (46 J.Brzemiński), Ł.Betlejewski, D.Majewski Ż, M.Biegański Ż (71 M.Kądalski), Ł.Paczkowski Ż (76 E.Cendlewski), D.Kotkiewicz (88 A.Ambrochowicz), M.Dzięgielewski