Goleszyn pokonany

Kolejny pojedynek Kasztelana podobnie jak przed tygodniem znów był meczem derbowym. Tym razem przeciwnikiem był Orzeł Goleszyn. Szybko wynik meczu otworzyli goście. Piłkę w polu karnym otrzymał Marcin Kądalski. Przyjął ją i strzałem pod poprzeczkę pokonał Bartosza Przybyszewskiego. Na odpowiedź naszej drużyny czekaliśmy 6. minut. Wtedy to rajdem popisał się Bartłomiej Śmigrodzki. Wyprzedził on w pojedynku biegowym obrońcę gości i wpadł w pole karne. Jego strzał trafił w siatkę ale tę od zewnątrz i bramki nie było. W 19. minucie dobrą piłkę na dobieg otrzymał Damian Kotkiewicz. Wpadł w pole karne i chciał minąć bramkarza Orła Dariusza Malinowskiego. Ten rzucił się pod nogi napastnika Sierpca i go sfaulował. Sędzia dyktuje rzut karny, który na gola zamienia były gracz Goleszyna Tomasz Branicki. Na kolejną akcję bramkową czekamy niespełna 12. minut. W 31. minucie Patryk Zieliński popisuje się krosowym podaniem, do którego znów dobiega Kotkiewicz. Tym razem będąc w sytuacji sam na sam nie próbuje minąć bramkarza tylko mocno, celnie uderza i wyprowadza naszą drużynę na prowadzenie. W 41. minucie groźnie atakują goście. Mocna centra w pole karne Kasztelana. Piłka mija dwóch zawodników Orła i choć okazja była wyborna wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po wznowieniu gry groźniejszą akcję przeprowadza znów Goleszyn. Na szczęście nasi obrońcy są czujni i wybijają piłkę w ostatniej chwili. Kasztelan po chwili przeprowadza składną akcję. W idealnej strzeleckiej sytuacji znalazł się Emil Cendlewski jednak fatalnie przestrzelił. W 65. minucie z dystansu uderza Bartłomiej Śmigrodzki. Bramkarz gości Dariusz Malinowski nie bez trudu łapie futbolówkę i chroni swoją drużynę. W końcówce dwie groźne akcje przeprowadzają chcący doprowadzenia do remisu goście. Sugerują nawet przewinienia skutkujące rzutami karnymi, jednak sędzia nie jest skłonny do tego i nie używa gwizdka. Do końca meczu wynik mimo usilnych starań nie ulega zmianie i Kasztelan wygrywa drugi mecz z rzędu i drugie spotkanie derbowe.

Kasztelan Sierpc – Orzeł Goleszyn 2:1 (2:1) T.Branicki (19rk), D.Kotkiewicz (31) – M.Kądalski (9)

Sędzia: M.Kowalski

Kasztelan: B.Przybyszewski – M.Szulc, M.Siennicki, T.Branicki, A.Ambrochowicz, D.Majewski, P.Zieliński, D.Rosiak (67 J.Kotecki), E.Cendlewski (54 Ł.Paczkowski) , B.Śmigrodzki, D.Kotkiewicz

Orzeł: D.Malinowski – M.Rudziński, J.Rutkowski, P.Widziński, D.Krajenta, M.Szczepkowski, P.Brząkalski (72 Prz.Borowski), K.Kitombo, M.Sprycha, Ł.Suliński (46 M.Biegański), M.Kądalski (69 M.Bolimowski)