AWANS

AWANS

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek udaje się po kilku latach znów awansować do IV ligi !!!

Aby promocja do wyższej ligi stała się faktem potrzebowaliśmy zwycięstwa w meczu wyjazdowym z Unią Czermno i potknięcia się Unii Iłów w Bielsku.

Iłowianie swój mecz przegrali aż 4:1, więc wszystko zależało od naszej postawy w Czermnie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze i to oni za sprawą Damiana Sztendora i Łukasza Wiśniewskiego, mogli wyjść na prowadzenie. Dobrze grała nasza obrona, a wręcz nieprawdopodobne interwencje zaliczał nasz lewy obrońca Mariusz Śnieć. To on z całą pewnością był najjaśniejszym punktem w naszej drużynie w sobotnim meczu. Kasztelan również próbował swoich sił w ofensywie. Dobrze grał Michał Dzięgielewski, który dogrywał kilka razy do lepiej ustawionych partnerów. Niestety ani Mateusz Biegański ani Damian Kotkiewicz nie potrafili tego wykorzystać. W I połowie to Unia miała przewagę i trochę można było się obawiać drugiej odsłony spotkania.

W poczynaniach naszej drużyny dość widoczny był brak kontuzjowanego Dawida Klepczyńskiego, a grający ja jego pozycji Maciej Lemanowicz nie może uznać tego meczu za udany.

Po zmianie stron zaczęliśmy grać lepiej, dalej trzymać rywali od własnej bramki i sami śmielej atakować. W 57. minucie przynosi to skutek. Akcja zainicjowana przez Bartłomieja Śmigrodzkiego, który zagrywa piłkę do Michała Dzięgielewskiego a ten oddaje ją do Damiana Kotkiewicza, który na niemal pustą bramkę nie marnuje okazji. Prowadzimy jednak gospodarze nie chcą oddać łatwo zwycięstwa. Znów kilka razy jest groźnie pod bramką Mateusza Ambrochowicza, na całe szczęście ze wszystkich tych potyczek wychodzi obronną ręką. Kasztelan wyprowadza również kilka składnych akcji jednak bez efektu bramkowego. W 76. minucie drugą żółtą kartkę otrzymuje strzelec gola Kotkiewicz i musi opuścić boisko. Bronimy się czasem wręcz desperacko jednak skutecznie. Wygrywamy skromne 0:1 jednak jest to zwycięstwo bardzo istotne dające nam upragnione 3. punkty i powodujące, że awans do IV ligi stał się dla Kasztelana faktem.

GRATULUJEMY CAŁEJ DRUŻYNIE, SZTABOWI SZKOLENIOWEMU, ZARZĄDOWI I WSZYSTKIM KTÓRZY DO TEGO AWANSU DOŁOŻYLI SWOJĄ CEGIEŁKĘ.